Adekvátna starostlivosť o regály sa vyplatí hneď z niekoľkých dôvodov. Správnym zaobchádzaním s regálmi totiž:
Predĺžite ich životnosť.
Ušetríte nemalé peniaze za nové regály.
Zamedzíte nepríjemným, v horšom prípade smrteľným, zraneniam.
Pri regáloch v obchodoch alebo v domácnostiach zabránite ich poškodeniu alebo znehodnoteniu estetických kvalít.
Týmto a ďalším nepríjemnostiam sa môžete jednoducho vyhnúť, ak sa budete držať niekoľkých základných odporúčaní, ako sa starať o regály.

  1. Regály nikdy nepreťažujte!

Tým, že regály preťažujete, ohrozujete nielen regál samotný a tovar na ňom uložený, ale hlavne vašu bezpečnosť a zdravie, respektíve zdravie a bezpečnosť vašich skladníkov!
Preťažením regálu hrozí, že praskne alebo sa prevráti a to práve v momente, kedy z neho skladáte alebo naň ukládáte tovar. Osudové následky môže mať obzvlášť poškodenie priemyselných regálov, ktoré bývajú zaťažené omnoho viac ako napríklad regály v obchodoch.
Predpokladané zaťaženie políc si dobre prepočítajte a zohľadnite to počas výberu regálu. Údaje o nosnosti konkrétneho regálu nájdete vždy v jeho popisku na www.regaly-net.sk.

  1. Zvážte ukotvenie regálov

Zatiaľ čo jednoduché regály v domácnostiach alebo v obchodoch sa bez ukotvenia zaobídu, pri priemyselných regáloch určených do skladov je vhodné ukotvenie do podlahy alebo stropu minimálne zvážiť. Vzhľadom k ich značnému zaťaženiu je totiž hrozba ich prevrátenia alebo vychýlenia vyššia.
Či je regály nutné ukotviť alebo nie vám radi odporučíme pri montáži, s ktorou vám na požiadanie radi pomôžeme.

  1. Opatrná obsluha

Podceňovať sa nevypláca ani samotnú manipuláciu s regálmi. Okrem základných pravidiel, ako je správny postup doplňovania regálov, tj. od najnižších poschodí po vyššie a premiestňovanie regálov až po ich vyskladnení, buďte obzvlášť opatrní pri nakladaní tovaru na paletách.

  1. Pozor na vlhkosť, slnko a nepozorných zákazníkov

Starostlivosť o regály sa líši v závislosti na tom, o aký typ regálu ide a kde je daný regál postavený. Najjednoduchšia je údržba regálov v domácom prostredí ako je byt, komora, pivnica, balkón alebo terasa. Obyčajné utieranie prachu ale ani tu nestačí.
Zabrániť musíte hlavne vyššej koncentrácií vlhkosti, ktorá môže poškodzovať povrch police alebo konštrukcie regálu. Náchylnejšie k poškodeniu sú regály s drevenými doskami.
Aj kovové regály stojace vonku je však nutné chrániť pred vonkajšími poveterostnými vplyvmi, hlavne proti dažďu a priamemu slnečnému svetlu. Predovšetkým lakované policové regály môžu vplyvom žiarenia strácať na farbe.
Pokiaľ sa jedná o regály v obchodoch a v predajniach, tu iba ťažko zabránite opotrebovaniu, ktoré vznikne napr. dôsledkom neopatrnej manipulácie zákazníkov. Čo ale ovplyvniť môžete, je zníženie rizika ich úrazu. Toto môžete dosiahnuť najmä starostlivým uskladnením tovaru, ktoré zákazníkom nebude padať na hlavu alebo oň nebudú zakopávať na zemi.

  1. Výhody regálov z regaly-net.sk

Na záver by sme vám radi pripomenuli, že na regály zakúpené u nás sa vzťahuje 5-ročná záručná doba! Zároveň vedzte, že ako vyplýva z našich obchodných podmienok, záruka sa nevzťahuje na tovar opotrebovaný bežným používaním, poškodený neodborným zaobchádzaním alebo neodbornou montážou.

Aj preto pripomíname, že vám s montážou regálov radi pomôžeme!