Vybrať správny regál je jednoduchšie ako si možno myslíte! Vlastne nie je nič jednoduchšie, ako sa kliknutím premiestniť do kategórie použitie regálov a vybrať si regál podľa toho, kde a aký tovar potrebujete skladovať.
Napriek tomu vám odporúčame držať sa 5 základnými radami pre výber regálov, ktoré vám predstavíme v tomto stručnom návode.

5 otázok, ktoré by ste si mali položiť pred nákupom regálu

 

Kde budem regál používať?

Regály určené do kuchyne, predsiene alebo napríklad do predajne musia spĺňať aspoň minimálne estetické nároky. Preto odporúčame lakované regály, ktoré dobre vyzerajú a ľahko sa čistia.
Regály, na ktorých plánujeme predmety predovšetkým skladovať, by sme mali vyberať na základe funkčnosti, tj. nosnosť, materiál, montáž, spôsob skladovania a rozširovania a pod.

 

 

Čo potrebujem na regáloch uskladniť?

Regály môžu slúžiť k skladovaniu veľmi rôznorodého artiklu, od tlačovín cez potraviny, industriálne výrobky a pneumatiky až po knihy alebo napríklad topánky z predsiene. Pritom záleží ako na kvantite, tak na povahe skladovaného tovaru.
Veľké sklady v obchodoch a supermarketoch využijú tzv. nekonečné regály, ktoré je možné ľubovoľne rozširovať, a ktoré disponujú mimoriadnou nosnosťou. V domácom prostredí alebo v interiéroch obchodov si vystačíte s regálmi s nižšou nosnosťou. Typu skladovaného tovaru musia podliehať rozmery regálov, tj. výška a šírka, ale predovšetkým nosnosť!

 

 

Ako veľmi bude regál zaťažený?

Pri každom regály na regaly-net.sk uvádzame nosnosť jeho police – najdôležitejší parameter, ktorý pri výbere musíte rešpektovať.
Radšej si dopredu spočítajte akou hmotnosťou regál zaťažíte a tomu prispôsobte jeho výber. A nezabudnite, že nosnosť regálu je stanovaná pre rovnomerné zaťaženie police. Nevyvážené zaťaženie môže viesť k jeho poškodeniu alebo prasknutiu!

 

Pripravené pre vás máme regály s nosnosťou do 70, 150, 250, 300, 700, 1300 a 1500 kilogramov. V domácnostiach alebo v kancelárií by vám mali stačiť regály s nosnosťou do 70 alebo 150 kilogramov.

 

Akým spôsobom budem tovar skladovať?

Takisto spôsob, akým budem na regály materiál skladovať, je potrebné zohľadniť. Pri vyšších regáloch sa nezaobídete bez vysokozdvižných vozíkov, ktoré pravdepodobne nebudete potrebovať v garáži alebo v domácnosti.

 

 

Koľko som do regálu ochotný investovať?

Svoju úlohu pochopiteľne zohráva aj finančný obnos, ktorý ste ochotní na regály obetovať. Všetky typy regálov sú na našom webe prehľadne zoradené podľa ceny. Cenu by si za hlavné kritérium určite nemali dávať tí, ktorí budú regály využívať ku skladovaniu väčšieho objemu tovaru!

Regály, ktoré nájdete na regaly-net.sk spĺňajú najvyššie normy a kritériá na konštrukciu, kvalitu aj bezpečnosť. Vďaka nadpriemernej variabilite našich regálov a ich parametrov si u nás vyberie naozaj každý!