Potrebujete vybaviť predajňu alebo komoru regálmi, ktoré vám nielen poskytnú dostatočný úložný priestor ale budú aj vizuálne ladiť s interiérom? Alebo plánujete založiť či rozšíriť funkčný regálový systém vo vašom sklade?
Aj napriek tomu, že povrchová úprava pri výbere regálových systémov nezohráva prvoradú úlohu, poznať a zvážiť rozdiely medzi regálmi s pozinkovaným a lakovaným povrchom sa vyplatí nielen z estetických dôvodov.
Predstavme si ich teda v tomto stručnom prehľade.

Na lakovaných regáloch môžete tovar skladovať aj vystavovať

Pokiaľ sa chystáte tovar v regáloch nielen skladovať, ale aj vystavovať, zamerajte sa skôr na lakované  regály. Lakovaný povrch jednoducho vyzerá a pôsobí lepšie. Aj preto sa odporúča najmä pre domácnosti a iné interiéry, vrátane kuchýň, pre ktoré sme vyčlenili samostatnú kategóriu gastro-regálov.
Práškové lakovanie prospieva nielen vzhľadu regálov, ale takisto ich odolnosti a životnosti. Aj napriek tomu neodporúčame na lakované regály odkladať oceľové konštrukcie a iný materiál, ktorý by daný regál mohol poškriabať alebo inak poškodiť.
Pri dlhodobom umiestnení regálov vo vonkajšom prostredí môže lak poznamenať slnečné žiarenie. Pokiaľ regály nie je možné ochrániť pred dažďom, je nutné vodu, ktorá sa na regáloch zachytí, čo najskôr utrieť a regály udržiavať suchý.

Pozinkované regály poslúžia najlepšie v sklade

Regály s pozinkovaným povrchom sa síce cenovo od lakovaných príliš nelíšia, v prostredí skladov pôsobia prirodzenejšie ako v predsieni domácnosti. Na pozinkovaných regáloch môžete skladovať najrôznejšie kovové náradia bez obáv o skladovaný materiál, ako aj regál samotný.
Absencia ochranného lakovania však znamená vyššie nároky na údržbu pozinkovaných regálov, ktorým určite nesvedčí vlhké prostredie.
Pokiaľ venujete regálom náležitú starostlivosť (tipy, ako sa starať o regály nájdete TU), budú vám regály spoľahlivo slúžiť dlhé roky nezávisle na type povrchu.
Namiesto pracného vyhľadávania vhodných regálov stačí navštíviť sekciu regály podľa použitia, kde sme regály účelne prerozdelili za vás a to aj s ohľadom na povrch konštrukcie.  

A na koniec ešte pripomíname, že bez ohľadu na povrch a ďalšie vlastnosti poskytujeme na všetky regály z regaly-net.sk 5-ročnú záruku!