Uskladnením pneumatík sa zaoberajú najmä profesionálni predajcovia áut, autoservisy alebo majitelia súkromných garáží. Nepoužívané pneumatiky nielenže prekážajú, ale pri nesprávnom uložení menia svoje vlastnosti, čo môže viesť k ich defomácií alebo až k úplnej nepoužiteľnosti.

Pre bezpečné skladovanie pneumatík slúžia špeciálne regály na pneumatiky a stojany na pneumatiky. Ktorému riešeniu dáte prednosť?

Kde a ako skladovať pneumatiky?

Správne podmienky pre skladovanie pneumatík vyplývajú z normy ISO 2230. Podľa nej je potrebné:

  • Pneumatiky skladovať v priestoroch bez vlhkosti, svetla, vysokých teplôt,
  • neskladovať pneumatiky vonku na vzduchu (ani pod plachtou),
  • neuchovávať pneumatiky v blízkosti rozpúšťadiel a ropných výrobkov,
  • ukladať pneumatiky spôsobom, ktorý vyhovuje danému typu pneumatík (viď nižšie).

Podľa týchto kritérií by ste mali upraviť svoju garáž alebo iné skladovacie priestory. Pneumatiky skladujeme vedľa seba alebo na sebe podľa toho, či sa jedná o pneumatiky na ráfikoch alebo bez ráfikov.

Pneumatiky na ráfikoch, nahustené na 100 kP ukladajte na seba maximálne po 4 kusoch a pravidelne obmieňajte ich poradie.

Pneumatiky bez ráfikov skladujte vo vertikálnej polohe.

Kedy využiť regály na pneumatiky a kedy stojany?

Pneu-regály sa od stojanov na pneumatiky líšia predovšetkým svojimi rozmermi, ďalej nosnosťou a počtom pneumatík, ktoré s ich pomocou môžete uskladniť.

Regály, špeciálne upravené pre skladovanie pneumatík, unesú vďaka svojej konštrukcii väčší počet pneumatík rôznych rozmerov a hmotnosti. Stojan, na druhej strane, obvykle unesie maximálne štyri štandardné pneumatiky.

Zatiaľ čo pneu regály disponujú modulárnym systémom pre rozšírenie regálovej rady, a tým aj kapacity skladovaných pneumatík, položenie na stojan je takmer totožné, akoby ste pneumatiky naukladali na seba.

Pokiaľ potrebujete uskladniť iba zimné a letné pneumatiky, vystačíte si s jedným modulom pneu regálov, ktorý vám nezaberie veľa miesta ani v domácich garážach. V prípade, že budete musieť svoj pneu park rozšíriť, jednoducho prikúpite ďalší modul, ktorý už využíva stojinu základného modulu.

A v neposlednom rade je výhodou regálov na pneumatiky aj dvojitá možnosť skladovania – vedľa seba aj na seba. A ako už viete, skladovanie naležato pre niektoré pneumatiky nie je vhodné.

Regály na pneumatiky z e-shopu regaly-net.sk

Pneu regály dodávame v dvoch typoch prevedenia. Základný modul regálov so šírkou 1200 mmvo výške 2000 – 3000 mm sa dá doplniť o rozšírujúci modul. Stojina je z modrého lakovaného povrchu. Regály svojimi rozmermi vyhovujú všetkým obvyklým šírkam pneumatík.

V neposlednom rade nezabúdajme na ďalšie výhody nákupu u nás: 5-ročná záruka, česká výroba, certifikácia, rýchle dodanie a široký výber rôznych typov kovových a lakovaných policových regálov!